Wojskowe sanitarki i karetki pogotowia ewakuują pensjonariuszy z Ośrodka w Czernichowie. Do przewiezienia jest ponad 60 osób.

2020-05-17 12:47
Centrum Ad_Finem
Autor: Centrum Ad-Finem

Kilkudziesięciu pensjonariuszy Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej w Czernichowie zostanie przetransportowanych do Izolatorium w Goczałkowicach Zdroju i szpitali zakażnych. Tak zdecydował Wojewoda Śląski. Decyzja zapadła dlatego, że dyrekcja ośrodka nie potrafiła zapewnić swoim podopiecznym opieki lekarskiej i medycznej -wyjaśnia Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego .

 Personel medyczny po dwóch tygodniach ciągłej pracy w ośrodku odszedł od łóżek pacjentów.

W sobotę rozpoczełą się ewakucja części pacjentów. W akcji  uczestniczą karetki z wielu województw oraz transport wojskowy. Z ośrodka wywiezionych  zostanie  około 60  pensjonariuszy.  Część z nich umieszczono  w  izolatorium w Goczałkowicach Zdroju pozostałych w szpitalach zakaźnych  na terenie województwa śląskiego.

Na początku maja z ośrodka ewakuowanych zostało 54 osób, u których test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

Przed rozpoczęciem wczorajszej  ewakuacji w Śląskim  Centrum Opieki Długoterminowej w Czernichowie wykonano wymazy u pacjentów i presonelu medycznego.  U wszystkich pacjentów i osób opiekujących się nimi  wynik  testu był ujemny – informuje Jacek Dutkiewicz, lekarz Beskidzkiej Grupy GOPR.

 Rodziny pensjonariuszy mogą dowiadywać się o miejscu pobytu wywiezionych z ośrodka osób pod numerem należącym do wydziału zarządzania kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: 32 2077100. By uzyskać infomacje o miejscu pobytu ewaukuowanego członka rodziny można też dzwonić do Ad-Finem w Czernichowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE