W Łodygowicach przy dworcu PKP rozpoczyna się budowa parkingu typu park and ride

2020-06-01 22:59
Rozpoczyna się budowa nowego parkingu
Autor: Katarzyna Graboń

Powstanie blisko trzydzieści miejsc parkingowych, wiaty i miejsca, gdzie będzie można odpocząć. Bedzie estetycznie i funkcjonalnie

- Jak informuje Marcin Zyzak z Urzędu Gminy Łodygowice - inwestycja właśnie startuje. - W tym miejscu powstanie 26 miejsc parkingowych, będą też zatoki dla autobusów. Projekt zakłada także powstanie wiaty rowerowej oraz miejsc do odpoczynku dla podróżujących - wylicza nasz rozmówca.


Wartość inwestycji to blisko milion czterysta tysięcy złotych. Na ten cel udało się zdobyć dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.


- Przebudowa okolicy dworca to nie tylko udogodnienie dla podróżujących przesiadających się z prywatnych samochodów na pociąg - przekonuje kierownik wydziału inwestycji. - Oczywiście ten pomysł wpisuje się pośrednio w rewitalizację linii kolejowej między Żywcem a Bielskiem, ale my - z punktu widzenia samorządu, bardziej liczymy na rewitalizację i nowe życie dla tej części miejscowości, która jeszcze w latach 90-tych stanowiła centrum.

Nowy parking będzie jednak dopiero początkiem prac. Kolejnym etapem będzie oczekiwany od dawna przez mieszkańców remont pobliskich ulic: Kolejowej i Prusa. Nowe rozwiązanie w pobliżu dworca kolejowego ma być gotowe w połowie października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE