W Glince trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza. Jedna osoba uratowana

2021-07-26 20:16
Strażacy
Autor: PSP Żywiec

Trwają poszukiwania osoby zasypanej podczas prac budowlanych studni. Do zdarzenia doszło w miejscowości Glinka, w gminie Ujsoły , po godzinie 14.00. Podczas prac budowlanych na dwójkę pracujących w wykopie mężczyzn osunęła się ziemia. Jedneo z poszkodowanych zasypało do pasa, drugi znalazł się całkowicie pod ziemią.

-Osoba przysypana do pasa wyswobodziła się praktycznie sama. Z wykopu pomogli się jej wydostać ratownicy medyczni, którzy jako pierwsi dotarli do miejsca zdarzenia - informuje Tomasz Kołodziej rzecznik PSP w Żywcu.

Uratowany, to 42 letni mężczyzna. Od kilku godzin trwają poszukiwania jego kolegi-dodaje Tomasz Kołodziej ( posłuchaj poniżej,)

Akcja ratunkowa jest bardzo trudna bo ziemia w wykopie nieustannie się obsuwa. Strażacy używają do poszukiwań koparki i własnych rąk. Na miejscu pracują strażacy z JRG w Żywcu i ochotnicy z Ujsuł, Glinki i Rajczy. Na miejscu są służby medyczne i policja.

Aktualizacja

Nie żyje mężczyzna, który został w całości przysypany ziemią w trakcie kopania studni, w miejscowości Glinka, w gminie Ujsoły. Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin. Mężczyzna znajdował się na głębokości kilku metrów. Miał 36 lat. Szczegółowe okoliczności jego śmierci ustali śledztwo.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

posłuchaj :akcja ratunkowa w Glince -mówi Tomasz Kołodziej z PSP w Żywcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE