W Bielsku-Białej opłaca się oddawać krew. Zasłużeni dawcy otrzymają specjalne zniżki

i

Autor: Pixabay

W Bielsku-Białej opłaca się oddawać krew. Zasłużeni dawcy otrzymają specjalne zniżki

2023-02-22 10:36

Honorowi krwiodawcy z Bielska-Białej niebawem będą otrzymywać nie tylko symboliczną czekoladę. Władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu 50% zniżki na bilety do miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych administrowanych przez BBOSIR. Warunkiem jest regularne i udokumentowane oddawanie krwi.

Bielsko-Biała. Na zasłużonych krwiodawców czekają zniżki

Warunkiem skorzystania ze specjalnej oferty przygotowanej przez władze miasta jest dedykowana dla osób mogących pochwalić się tytułem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom, które w trakcie swojego życia oddały przynajmniej 20 litrów krwi lub podobnych substancji. 50 procentowa zniżka zostanie przyznana krwiodawcą na podstawie przedstawienia legitymacji potwierdzającej uzyskanie tego tytułu i oddania wymaganej do tego liczby krwi.

Z jakich zniżek będą mogli skorzystać zasłużeni krwiodawcy?

Jak informuje władze miasta, zasłużeni krwiodawcy otrzymają 50% zniżkę na bilety do miejskich instytucji kultury, w tym m.in.:

  • Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (dotyczy wydarzeń organizowanych przez BCK).
  • Teatru Polskiego przy ul. 1 Maja (zniżka obejmuje bilety normalne na spektakle własne TP z wyłączeniem premier)
  • Galerii BWA przy ul. 3 maja
  • Miejskiego Domu Kultury (Zniżka obejmuje spektakle i koncerty, których organizatorami są filie MDK w poszczególnych dzielnicach Miasta).

Decyzja władz miasta przewiduje również wprowadzenie 50% zniżek na obiektach sportowych zarządzanych przez BBOSiR, w tym: 

  • Stoku Dębowiec - zniżka dotyczy ulgowego i normalnego biletu na przejazd koleją kanapową w jedną stronę
  • Sezonowego lodowiska przy ul. Piastowskiej 27B (zniżka obejmuje bilety normalne i ulgowe)
  • Krytej pływalni Troclik - zniżka obejmuje bilet normalny i ulgowy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE