Ustroń. 15-latka potrącona na DW 941. W październiku zeszłego roku w tym samym miejscu zginął nastolatek.

2023-01-31 13:26
Ustroń. 15-latka potrącona na DW 941. Nastolatka przewieziona do szpitala
Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

31 stycznia w godzinach porannych w Ustroniu na DW 941 w kierunku Wisły doszło do potrącenia 15-letniej pieszej. Nastolatka w wyniku obrażeń została przetransportowana do szpitala. W trakcie czynności służb ruch odbywał się wahadłowo. To nie pierwsze tego typu zdarzenie na tym odcinku. W październiku 2022 roku na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia, w wyniku którego po kilku dniach zmarł 15-letni chłopak.

Wypadek w Ustroniu. 15-latka przewieziona do szpitala

Jak poinformował nas Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy policji w Cieszynie, do zdarzenia doszło około 6:25 ww pobliżu skrzyżowania ul. Katowickiej z Akacjową. Kierująca mazdą 43-latka potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-latkę przechodzącą na drugą stronę ulicy. Na miejsce zdarzenie skierowano wszystkie służby.

Jak potwierdził oficer prasowy cieszyńskiej policji, poszkodowana w wypadku 15-latka została przewieziona do szpitala, jednak w trakcie czynności służb była przytomna. Siedząca za kierownicą mazdy 43-latka była trzeźwa, miała również ważne uprawnienia do kierowania samochodem. W trakcie działań służb ruch odbywał się wahadłowo. Obecnie w okolicy zdarzenia nie występują już utrudnienia drogowe.

Na tym samym przejściu dla pieszych zginął nastolatek

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Akacjowej cieszy się złą sławą. 13 października 2022 roku miał tu miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Tego dnia przed godziną 7:00 rozpędzony mercedes staranował przechodzącego przez pasy 15-latka. Siła uderzenia była tak wielka, że nastolatek bezwładnie przeleciał kilka metrów w powietrzu i spadł na drogę. Reanimacja chłopaka trwała kilkadziesiąt minut, a ciężko rannego do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR. Niestety, walka lekarzy o życie 15-latka zakończyła się klęską. Chłopak zmarł 20 października. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE