Trwajmy w tradycji… Stratuje wyjątkowa 57. edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej

2020-07-24 21:28 Katarzyna Graboń
Większość wydarzeń tegorocznej edycji TKB dostępna w sieci
Autor: Katarzyna Graboń

W nowej rzeczywistości - nowa odsłona jednej z największych imprez folklorystycznych. Większość wydarzeń przeniosła się do sieci

Tym razem Tydzień Kultury Beskidzkiej odbywa się w zupełnie innej formie - większość wydarzeń to prezentacje w Internecie - mówi Aneta Brasse - dyrektor biura TKB w Żywcu.
Dlatego zapraszamy do wspólnego oglądania wydarzeń online. Dla naszego miasta zaplanowane są one głównie w najbliższy poniedziałek - 27 lipca o 18-tej i 20-tej. Kolejne nagranie emitowane będzie w niedzielę 2-go sierpnia o 18-tej. Właśnie wtedy zaprezentujemy laureatów Festiwalu Folkloru Górali Polskich - edycji, która odbyła się również online.

Niestety, widzowie nie mogą spotkać się osobiście z artystami, nie przyjadą także goście ze świata, którzy od lat zachwycali żywiecką publiczność w Amfiteatrze pod Grojcem

- Rzeczywiście, musieliśmy zwolnić. W tym roku nie będzie dużych koncertów - przyznaje Aneta Brasse. - Ale jest to też okazja, by podziękować i przypomnieć te osoby, które stworzyły i przez lata budowały rozpoznawalną dziś na całym świecie markę tego festiwalu… Tadeusz Trębacz, Jan Brodka czy Jan Gąsiorek - bez nich nie byłoby tej imprezy - dodaje. Podczas prezentacji online nie zabraknie także wspomnień i archiwalnych fotografii z pierwszych edycji tej wyjątkowej imprezy.


Mimo że, większość wydarzeń odbywa się w sieci - do Żywca warto jednak przyjechać już w najbliższy, a także kolejny weekend. - Na dziedzińcu między zamkami, w żywieckim parku zobaczyć i posłuchać można na żywo koncertu kapel góralskich, ale i spotkać z twórcami ludowymi, a nawet wziąć udział w warsztatach rękodzieła ludowego. Każdy może sprawdzić się w malarstwie na szkle, zdobnictwie bibułkowym czy hafcie na tiulu - zaprasza Marek Regel - dyrektor żywieckiego Miejskiego Centrum Kultury.

Wyjątkowa odsłona Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu