Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej wznowiło swoją działalność. Czas izolacji wykorzystano do przeprowadzenia remontu[audio, galeria]

2020-06-15 13:29
wielkie malowanie w TMŹŻ
Autor: Agata Chmielowska

Po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19, od wtorku 16 czerwca ponownie wznowione zostały codzienne dyżury i ruszają zajęcia artystyczne. Zapraszamy sympatyków i członków do odwiedzania Towarzystwa-mówi Grzegorz Szafrański prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej.

-We wtorki i środy  ruszają zajęcia z malowania na szkle i  haftu na tiulu  prowadzone przez panie : Zofie Rączkę, Małgorzatę Ostrowską i  Małgorzatę Tertekę.  Zajęcia odbywają się od godziny 15.00 do 20.00. Imprezy i uroczystości, które miały się odbyć w miesiącu maju poświęcone setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II i 25 rocznicy pobytu Papieża Polaka w mieście Żywcu przesuęliśmy na miesiące wrzesień i październik - informuje prezes Szafrański.

-W okresie obowiązkowej kwarantanny w siedzibie Towarzystwa przeprowadzono drobne remonty. Przede wszystkim odmalowano pomieszczenia na parterze oficyn przy ulicy Zamkowej w Żywcu, w których Towarzystwo się znajduje -mówi wiceprezes Towarzystwa Józef Polak. Teraz na ścianach dominują mocne kolory: żółty i zielony.

-Bo tak było w jednym kolorze i zabrudzone mocno. Chcieliśmy, żeby było tak trochę żywiej i weselej nam się siedziało. A małe  przemeblowanie ma ułatwić  nam dostęp do gablot i usprawnić  pracę -dodaje wiceprezes Polak. 

To pierwszy etap prac ponieważ już planowane jest malowanie pomieszczeń na piętrze. Czy intensywne kolory ścian przypadną do gustu odwiedzającym Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej? Efekty remontu możecie ocenić sami.

wielkie malowanie w Towarzystwie Miłosników Ziemi Żywieckiej -mówi Józef Polak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE