Szpital Żywiec do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny

2021-11-24 18:51
Szpital przekształca oddział
Autor: FB Szpital Żywiec

Wszystko przez rosnącą ilość osób zakażonych. Z ostatnich danych ministerialnych – na Żywiecczyźnie przy było 36 osób chorych na COVID-19

- W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną i wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 Szpital Żywiec do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny, który na wniosek Wojewody Śląskiego jest w trakcie przekształcania w Oddział Covidowy. Dodatkowo Szpital Żywiec tworzy dwa miejsca intensywnej terapii dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 – informuje Karolina Kocięcka Specjalista ds. komunikacji – żywieckiej placówki.

Ze względu na bieżącą sytuację od środy 24 listopada wstrzymane zostały również odwiedziny chorych, przebywających na wszystkich oddziałach szpitala. Wizyty możliwe są jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z ordynatorem danego oddziału.

- Takie decyzje podjęliśmy w oparciu o bieżącą sytuację epidemiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów jak i personelu. To dla nas trudny moment dla nas wszystkich i mamy nadzieję, że potrwa możliwie krótko - podsumowuje przedstawicielka szpitala. Jednocześnie Szpital Żywiec informuje, że paczki dla pacjentów będą przyjmowane w godzinach 10.00-11.00,14.00-16.00, 18.00-19.00, przy wejściu głównym do Szpitala.

W poprzedniej fali koronawirusa, w najtrudniejszym czasie w żywieckim szpitalu udało się zabezpieczyć dla zakażonych blisko 150 miejsc

Warto też przypomnieć, że już w najbliższy weekend 27-28 listopada odbędzie się kolejna kacja szczepień. Będzie można się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, oraz szczepionką Pfizer. Akcja rozpocznie się w sobotę o 10.00 i potrwa do 16.00. Natomiast w niedzielę o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 17:00.

Szczepienie jest bezpłatne i może z niego skorzystać każda uprawniona osoba, która dotąd się nie zaszczepiła, wystarczy zabrać dowód osobisty. Punkt będzie zorganizowany w Żywcu przy ulicy Zamkowej 2 - Oficyny Zamkowe (dawna Informacja Turystyczna).

Szpital Żywiec przekształca oddział - mówi Karolina Kocięcka
Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niezaszczepieni to nieodpowiedzialni ludzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE