Szpital Śląski w Cieszynie ma nowe karetki

i

Autor: Szpital Śląski w Cieszynie

Szpital Śląski w Cieszynie zyskał dwa nowe ambulansy. Będą obsługiwały pacjentów dwóch oddziałów

2023-02-08 8:10

Do floty Szpitala Śląskiego w Cieszynie dołączyły dwa ambulanse Marki Ford Transit wyprodukowane w 2022 roku. Pojazdy będą wykorzystywane do obsługi pacjentów Oddziału Ratunkowego oraz Centrum Zdrowia Psychicznego, a koszt ich zakupu przekroczył 860 tysięcy złotych.

Nowoczesne karetki wyjechały na ulice Cieszyna

Oba pojazdy należą do ambulansów typu B.  Ten rodzaj karetek został skonstruowany z myślą o transporcie pacjentów, a także wykonywaniu podstawowych zabiegów leczniczych i bieżącego monitorowania stanu zdrowia przewożonych. Obie karetki zostały wyposażone m.in w niezbędną instalację tlenową, a także specjalistyczne nosze służące do transportu pacjentów do 250 kg.

Pojazdy wykorzystywane będą do transportowania pacjentów wymagających przewozu do innych placówek o wyższej referencyjności w celu kontynuowania leczenia, odwozu do domu po hospitalizacji oraz transportowania pacjentów wewnątrz szpitala a także dowożenia pacjentów do poradni specjalistycznych.

- informują władze szpitala. Zakup nowych ambulansów ma w niedalekiej przyszłości pozwolić na zastąpienie starszych karetek, które wciąż są wykorzystywane przez ratowników zatrudnionych w szpitalu. Przebieg niektórych ambulansów Szpitala Śląskiego wynosi prawie pół miliona kilometrów.

Zakup pochłonął kilkaset tysięcy złotych

Obie karetki kosztowały łącznie około 868 tysięcy złotych. Szpital Śląski otrzymał dofinansowanie na zakup w wysokości 300 tysięcy od władz powiatu. Nowe pojazdy będą służyć przede wszystkim pacjentom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Centrum Zdrowia Psychicznego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE