Babka wielkanocna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Babka wielkanocna

Świąteczny konkurs w Wiśle. Wyłonione zostaną najlepsze wielkanocne wypieki

2023-03-08 12:46

Wiślańskie Centrum Kultury organizuje konkurs na najsmaczniejsze wielkanocne wypieki. Rozstrzygnięcie konkursu oraz degustacja przygotowanych specjałów odbędą się 31 marca. Uczestnicy przystąpią do rywalizacji w dwóch kategoriach, a na autorów najlepszych delicji czekają nagrody rzeczowe.

Wisła. Specjalny wielkanocny konkurs kulinarny w miejscowym domu kultury

Uczestnicy konkursu na "Najlepsze Wielkanocne Wypieki" mogą przystąpić do rywalizacji w dwóch kategoriach. W pierwszej z nich zostaną ocenione smakołyki przygotowane na słodko, w drugiej z kolei jury wybierze najlepsze słone wypieki. Jak czytamy w regulaminie konkursu, w obu przypadkach oceniane będą zarówno warunki smakowe, jak i estetyczne. W roli konkursowego jury wcielą się uczestnicy wernisażu wystawy wiosennej.

W konkursie kulinarnym organizowanym przez Wiślańskie Centrum Kultury mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i firmy gastronomiczne, restauracje, domy wczasowe czy stowarzyszenia. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz dostarczenie przygotowanych przez siebie wypieków do siedziby Wiślańskiego Centrum Kultury wypieków konkursowych w godzinach 8:00-12:00.

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze wielkanocne wypieki odbędzie się 31 marca 2023 r. o godzinie 17:00. w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury.  Wydarzenie będzie połączone z uroczystym otwarciem wystawy wiosennej, które odbędzie się w tym samym terminie.Konkursowe wypieki będą stanowiły poczęstunek w trakcie odbywającego się w galeryjce wernisażu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a autorom najlepszych dań w obu kategoriach zostaną ponadto przyznane nagrody rzeczowe.

Celem konkursu jest zachęcanie do wypiekania świątecznych potraw słodkich lub słonych. Konkurs staje się doskonałą okazją do próbowania nowych przepisów i degustacji tradycyjnych potraw świątecznych.

- podsumowują organizatorzy wydarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE