Strażacy z OSP w Międzybrodziu Żywieckim uratowali małego kotka. Zwierzak utknął w studzience kanalizacyjnej.

i

Autor: Straż Międzybrodzie Żywieckie - Facebook

Strażacy z OSP w Międzybrodziu Żywieckim uratowali małego kotka. Zwierzak utknął w studzience kanalizacyjnej

2023-03-15 9:54

Są w życiu chwile, które do złudzenia przypominają film. Tak właśnie wyglądała poranna interwencja strażaków-ochotników z OSP w Międzybrodziu Żywieckim, którzy zostali wezwani na pomocy znajdującemu się w poważnych tarapatach kotu. Co prawda, zwierzak utknął w studzience kanalizacyjnej, a nie na drzewie, ale i tak strażacy mogli poczuć się jak bohaterowie filmu.

Niecodzienna interwencja strażaków w Międzybrodziu Żywieckim

Wszystko zaczęło się dzisiaj (15 marca)  tuż po godzinie  6:00. To wtedy druhowie z Międzybrodzia Żywieckiego zostali poinformowani o opałach, w których znalazł się mały kotek. Gdy strażacy przybyli na miejsce okazało się, że zwierzak utknął w studzience kanału burzowego na ulicy Górskiej. Na miejscu był już zgłaszający całą sprawę, który próbował na własną rękę wydostać kotka. Strażacy z OSP w Międzybrodziu Żywieckim informują jednak, że pokrywy studzienek mają zabezpieczenia przed kradzieżą, a ich sforsowanie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Na szczęście strażacy-ochotnicy dysponowali odpowiednim sprzętem, dzięki czemu mogli od razu przystąpić do akcji. Po około pół godzinie pokrywa została podważona, a cały i zdrowy kotek został wyciągnięty na powierzchnię. Zwierzak chwilę potem wrócił do swoich właścicieli, a strażacy mogli wrócić do swojej bazy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE