Strażacki narybek ćwiczy w Lipowej. Młodzieżowe drużyny pożarnicze szlifują swoją formę na nowym torze przeszkód

2020-09-16 14:01 Agata Chmielowska
ćwiczenia strażackie na nowym torze w Lipowej
Autor: UG Lipowa

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Lipowa od tego roku szkolą się na nowym torze przeszkód. To specjalny zestaw urządzeń do przeprowadzenia biegu sztafetowego i ćwiczeń bojowych, spełniający standardy obowiązujące na wszystkich zawodach. Dzięki temu młodzieżowe jednostki z Gminy Lipowa będą mogły w wększym stopniu konkurować z koleżankami i kolegami z innych gmin- mówi Szymon Wróbel z Urzędu Gminy w Lipowej.

Zestaw do ćwiczenia bojowego składa się z 13 elementów. Są to, między innymi: tunel, stanowisko do wiązania węzłów, stanowisko przyrządów i armatury i tarcza nalewowa.

Zestaw do biegu sztafetowego zawiera, między innymi ściankę drewnianą, drabiniastą, stojak z poprzeczką i pałeczkę startową.

-Nowy tor przenaczony jest dla dzieci i  młodzieży zrzeszonej w młodzieżowych drużynach strażackich, która pragnie rozwijać swoją sprawność fizyczną -mówi  Szymon Wróbel. Na torze najmłodsi i nieco starsi  adepci sztuki pożarniczej będą mogli doskonalić swoje umiejętności oraz przygotowywać się do gminnych, powiatowych i wojewódzkich zawodów drużyn MDP, ponieważ tor spełnia wszystkie wymogi regulaminu CTIF. Posiada również pozytywną opinię Krajowego Kolegium Sędziów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej-dodaje Wróbel.