"Środowisko ponad wszystko"-Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego realizuje projekt ochrony naszych wód

2020-05-31 12:33
jezioro
Autor: Pixabay

Projekt SSR Żywiec "Środowisko ponad wszystko " został dofinansowany kwotą 9 500 złotych. Projekt został bardzo wysoko oceniony i dofinansowany, a dotyczy w całości ochrony naszych wyjątkowych wód. Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego nie ma stałego finansowania, a ochrona wód jest kosztowna. "Dlatego piszemy wnioski i projekty, żeby pozyskiwać środki finansowe, aby jeszcze skuteczniej chronić środowisko naturalne"- informują Strażnicy z SSR Żywiec.

Wymieniony projekt  zmierza do osiągnięcia celu głównego i celów szczegółowych “Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020". Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Natomiast celem szczegółowym zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych, wzrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych w ochronę środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem środowiska wodnego-informuje SSR Żywiec.

To już drugi tego typu projekt, który wygraliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że bierzemy dużo obowiązków na siebie, ale jesteśmy przekonani, iż poradzimy sobie z realizacją projektów. Zaczynamy już w czerwcu i czeka nas mnóstwo pracy. O wszystkim będziemy ze szczegółami informować . W końcu wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za nasze najcenniejsze dziedzictwo, jakim jest naturalne środowisko- apelują Strażnicy z SSR Żywiec.

SSR w Żywcu zajmuje się nie tylko ściganiem nielegalnych wędkarzy, ale również zarybianiem  naszych akwenów i  ochroną środowiska wodnego w powiecie żywieckim. 

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE