Sala OSP w Lipowej po liftingu. Remont obiektu przeprowadzono metodą gospodarczą [audio, galeria]

2020-06-25 17:19
Wyremontowana sala OSP w Lipowej
Autor: Agata Chmielowska

Niespełna sto tysięcy złotych z budżetu Gminy i prawie 5 miesięcy pracy dwóch budowlańców, na co dzień pracujących w Gminnym Zakładzie Usług Komunalnych, to koszt remontu dużej sali w remizie OSP w Lipowej. - Tylko w sołectwie Lipowa mieszkańcy nie mieli odpowiedniej sali, by zorganizować zebrania wiejskie, spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich czy jakieś warsztaty. Koniecznie trzeba było to zmienić -mówi Jan Góra wójt Gminy Lipowa.

Przez 5 miesięcy dwaj budowlańcy: Andrzej Dudys i Marek Chrobak, krok po kroku remontowali ogromną salę w remizie OSP w Lipowej. -Najtrudniej było poradzić sobie z obniżeniem ponad 5 metrowego  sufitu do wysokości 3,5 metra-mówi Marek Chrobak. Stalowy stelaż, który trzyma ten sufit musiał być bardzo rozmyślnie zrobiony i skonsultowany z projektantami. Trzeba było również wymienić zgniłe drewniane podłogi, usunąć starą scenę, zrobić wylewki i nowe podłogi. Wymyśliliśmy oświetlenie w kasetonach i dodatkowe podświetlenie pod sufitem. Do tego ogromne przestrzenie do malowania. Pracy co niemiara, ale efekt robi ogromne wrażenie.

W nowej sali zainstalowano klimatyzację i nowoczesne ogrzewanie. Sala posiada nowoczesne oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt, który umożliwia oglądanie filmów na dużym ekranie. W budynku remizy wyremontowano również szatnie i toalety. Do remontu pozostała jeszcze kuchnia, ale na to potrzeba kolejnych funduszy. Ekipa remontowa w składzie :Andrzej Dudys i Marek Chrobak już dziś deklarują, że jeśli się znajdą, to remont kuchni zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku.

posłuchaj: Jan Góra wójt Gminy Lipowa o remoncie sali OSP w Lipowej
Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.