Powstała nowa droga na Szyndzielnie

i

Autor: MZD w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała. Powstała nowa droga na Szyndzielnię. Zakończono przebudowę al. Armii Krajowej

2022-12-10 10:32

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o zakończeniu remontu na odcinku od pętli autobusowej do budynku dolnej stacji kolei na Szyndzielnię. Tym samym oficjalnie zakończono rozbudowę całej al. Armii Krajowej prowadzącej w stronę Szyndzielni. Koszt inwestycji wyniósł 13,5 miliona złotych.

Zakończono remont drogi prowadzącej na Szyndzielnię

Prace przy rozbudowie al. Armii Krajowej zostały podzielone na dwa etapy. Przebudowa 300-metrowego odcinka od pętli autobusowej w kierunku dolnej stacji kolei została właśnie ukończona, a mieszkańcy i turyści mogą już w pełni skorzystać ze zrewitalizowanej drogi w kierunku Szyndzielni. Jak informuje MZD w Bielsku-Białej, od użytku kierowców została oddana szeroka na 4,5 metra jezdnia, która została wzmocniona murami oporowymi.

W ramach prac powiększono również plac będący miejscem zbiórki turystów, który teraz ma prawie 2000m². W jego obrębie zainstalowano nowe ławki, myjki do rowerów oraz stanowiska do ich szybkiej naprawy. W trakcie planowania inwestycji pomyślano również o potrzebach osób niepełnosprawnych, dlatego na placu pojawiły się cztery dedykowane dla nich miejsca parkingowe.

Jakiś czas temu zakończyła się rozbudowa długiego na 850 metrów dolnego odcinka prowadzącego od ronda gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” do pętli autobusowej. W ramach wykonanych prac powstała jezdnia o szerokości 5,5 metra z przylegającym do niej prawostronnym chodnikiem. Całą trasę rozświetliły również energooszczędne lampy, a na ulicy stanęły nowe perony autobusowe. Przypomnijmy, że 11 listopada do zajezdni autobusowej przywrócono kursowanie autobusów miejskich.

Przebudowa al. Armii Krajowej pełni istotną rolę dla mieszkańców miasta, gdyż droga prowadzi do Szyndzielni, jednego z najbardziej popularnych punktów na mapie Bielska-Białej. Do dyspozycji kierowców i turystów oddano liczącą prawie 1140 metrów drogę. Jak informuje bielski MZD, koszt inwestycji wyniósł 13,5 miliona złotych, a 8 milionów złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE