Recydywista z Bielska-Białej przewoził narkotyki i dopalacze o wartości 70 tysięcy złotych. Za kratkami może spędzić nawet kilkanaście lat

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Recydywista z Bielska-Białej przewoził narkotyki i dopalacze o wartości 70 tysięcy złotych. Za kratkami może spędzić nawet kilkanaście lat

2023-01-30 9:23

Policja w Bielsku-Białej poinformowała o zatrzymaniu 32-latka, który przewoził ze sobą znaczne ilości amfetaminy i dopalaczy. Mężczyzna został zatrzymany w rejonie Bielowicka w gminie Jasienica. Wobec dilera zasądzono trzymiesięczny areszt tymczasowy, a za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

Bielszczanin przewoził narkotyki i dopalacze

Jak informuje Policja w Bielsku-Białej, 32-latek został zatrzymany przez wywiadowców z wydziału prewencji. Mundurowi patrolując okolice miejscowości Bielowicko zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy i pasażera osobowego mercedesa. Policjanci postanowili skontrolować pojazd.

Szybko okazało się, że ich podejrzenia okazały się słuszne. Mundurowi odkryli, że 32-letni mieszkaniec Bielska-Białej kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. To był jednak najmniejszy z jego problemów. Dalsze czynności służb wykazały, że w pojeździe znajdują się duże ilości amfetaminy i dopalaczy. Jak podają mundurowi, z przewożonych przez mężczyznę narkotyków można było sporządzić około 10 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad 70 tysięcy złotych.

Dilera z Bielska-Białej może czekać długa odsiadka

32-letni mieszkaniec  Bielska-Białej został zatrzymany i przewieziony do aresztu. W trakcie prowadzonych przez siebie czynności, śledczy postawili mu zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków i znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu.

Ponieważ za przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach tzw. "recydywy", w więzieniu może spędzić nawet 15 lat. Mężczyzna, na wniosek śledczych, decyzją bielskiego sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

- informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE