#RatujRękęChallenge - wyrecytuj wiersz dla Weroniki, chorej 14-latki z Żywca [audio,video]

2020-06-24 17:42 Agata Chmielowska
  #RatujRękęChallenge - wyrecytuj wiersz dla Weroniki, chorej 14-latki  z gminy Gilowice [audio,video]
Autor: Paweł Skrobisz

To wyzwanie dla tych, którzy chcą wesprzeć chorą Weronikę Drobisz. Dziewczynka czeka na operację na Florydzie, ale by mogła się ona odbyć potrzebnych jest prawie 400 tys złotych. Weronika urodziła się z niedorozwojem lewej ręki. Nie ma w niej stawu łokciowego, jej przedramię jest we fragmencie, co powoduje, że ręka jest krótsza.

Dziewczynka w dłoni ma trzy palce, które są ze zrostem kostnym i nie może ich całkowicie wyprostować. Pierwszą operację w wieku 3 lat, Weronika miała w Hamburgu. Rodzice szukając dalej lekarza, który mógłby "naprawić" Weronice rękę natrafili na światowej sławy Dr Paley z Florydy. Dr Paley podejmie się leczenia dziewczynki.Operacja będzie polegać na przeszczepie kostnym w obrębie stawu łokciowego co spowoduje, że Weronika będzie mogła zginać i prostować ręką. Znacząco też  poprawi funkcjonalność całej ręki. Konieczna jest także   operacja przedramienia, gdyż zrost kostny w dwóch z trzech palców pogłębia się i  mogą one całkowicie się zamknąć do środka dłoni-wyjasnia Paweł Drobisz, ojciec dziewczynki.

Szacowany końcowy koszt operacji i kilkumiesięcznej rehabilitacji dziewczynki w USA, to około milion zł. Przez ostatnie trzy lata rodzice Weroniki organizowali liczne zbiórki i akcje charytatywne dzięki czemu udało się zebrać ponad 600 tys złotych. To osiągnięcia celu potrzebnych jest jeszcze 390 tys.zł. W zebraniu tej kwoty ma pomóc #RatujRękChallenge czyli recytowanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima, wpłaty na konto  Weroniki na portalu "się pomaga' i nominację kolejnych osób.

Akcja ruszyła kilka dni temu. Jedną z pierwszych osób, która wzięła w niej udział  i wyrecytowała Lokomotywę Juliana Tuwima była Joanna Ostrowska prezes Stowarzyszenia Żywiec Nasza Przyszłość ...zobaczcie jak Jej poszło.

Kto będzie kolejny?

posłuchaj :Paweł Drobisz o kosztach operacji córki Weroniki
#RatujRękęChallenge

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.