Przerwana podróż! Slajdowisko online z autorem bestselerowych książek na FB Biblioteki w Lipowej

2020-05-22 14:43 Agata Chmielowska
Przerwana podróż
Autor: Dominik Szczepański

W środę, 3 czerwca, o godz. 18, na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie online pt. „Przerwana podróż” (jedziemydalej.com) z podróżnikiem, autorem bestselerowych książek Dominikiem Szczepańskim.

Dominik Szczepański, podróżnik, autor bestselerowych książek m.in. o Tomku Mackiewiczu, oraz Adamie Bieleckim początkiem roku, wraz z kolegami wyruszył w podróż pod nazwą „jedziemydalej.com”. Ich zmagania można było śledzi w Internecie, niestety podróż została przerwana przez pandemię COVID-19, a oni sami ewakuowali się z jednego z odległych Państw. Z jakiego Państwa? Między innymi na to pytanie, oraz wiele innych Dominik odpowie na spotkaniu online na profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej.

Dominik Szczepański, Dziennikarz, przez ostatnie lata związany z “Gazetą Wyborczą”. Jego wywiady i reportaże były publikowane w “Dużym Formacie”, “Magazynie Świątecznym”, “Wysokich Obcasach”, “National Geographic Traveler”. Członek trzech wypraw eksploracyjnych do Parku Narodowego Chiribiquete w Kolumbii, gdzie szukał nieodkrytych jeszcze malowideł naskalnych – wyprawa została nominowana do nagrody Travelera “National Geographic”.

Po kilku latach przygotowań, Dominik wraz z kolegami wyruszył w podróż pt. „JEDZIEMYDALEJ.COM”. Właśnie na tej stronie, oraz na facebooku i youtubie projektu, można było śledzić ich podróż. Przerwana została, nagle przez pandemię! Jeszcze w grudniu 2019 pisali tak ..." Reportaże regularnie zaczniemy pisać z Kolumbii – za kilka dni odbieramy samochód w Cartagenie. Będziemy pisać o wszystkim, co wyda nam się ważne. Uczymy się robić zdjęcia, latać dronem, nie pękać i słuchać jeszcze więcej muzy niż wcześniej...."