Przedpremierowe czytanie fragmentów najpoważniejszej książki o humorze

2021-10-11 16:35
Szymon J. Wróbel
Autor: Dominik Imielski

We Wtorek, 12 października, o godz. 17:30, na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki odbędzie się przedpremierowe czytanie fragmentów najnowszej książki "Humorem i (u)Śmiechem" Szymona J. Wróbla (Wydawnictwo MG). Fragmenty czytać będą aktorzy Aleksandra Godlewska z Teatr Bagatela z Krakowa, oraz Paweł Kumięga Teatr Ludowy z Krakowa.

Pierwsze spotkanie z czytelnikami Szymona J. Wróbla, odbędzie się na 16 i 17 października na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, gdzie Szymon będzie jednym reprezentantem z Żywiecczyzny na tym największym książkowym wydarzaniu w Polsce.

Trzy lata po premierze bestselerowej biografii Biskupa Tadeusza Pieronka, Szymon J. Wróbel wraca z zupełnie inną historią. 13 października w księgarniach w całej Polsce ukaże się jego najnowsza książka „Humorem i (u)Śmiechem” w której znajdziemy całą plejadę znakomitych bohaterów i niezwykłych historii.

-Strasznie się cieszę, że po 3 latach dziesiątek rozmów, tysięcy przejechanych kilometrów i ciężkiej pracy nad tym materiałem w najbliższą środę w końcu trafi on w ręce czytelników w całej Polsce. Już nie mogę doczekać się pierwszych spotkań i rozmów o tym co ostatecznie zmieściło się na pond 300 stronach.- mówi Szymon J. Wróbel i dodaje

-Jak zaczynałem pracę nad tą książką, widziałem że może być lekarstwem na gorsze dni, które czasami zmieniają się w tygodnie, ale pandemia znacznie przyspieszał pewne procesy i ostatecznie rzeczywistości przerosła moje pierwotne wyobrażenie.

- "Humorem i (u)Śmiechem" to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała. Składają się na nią wyjątkowe wywiady, przeplatane kultowymi żartami i zapomnianymi słowami pomnikowych mentorów.Dla jednych ta książka będzie wskazówką czy inspiracją, dla kogoś lekiem na gorszy dzień, innych pobudzi do refleksji, będą też tacy, dla których może stać się czystą rozrywką w miłym towarzystwie.

W książce znajdziemy barwne i często zaskakujące historie niezwykłych postaci, których na różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych.

A wszystko co znajdziemy na kolejnych jej stronach, okraszone zostało karykaturami artysty Szymona Teluka.

Szymon J. Wróbel: dziennikarz, współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”. W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, "Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny", oraz tytuł „Osobowość roku 2017” w kategorii Kultura w powiecie Żywieckim. W plebiscycie Dziennika Zachodniego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE