Problemy zdrowotne turystki w pobliżu Malinowskiej Skały. U kobiety doszły do arytmii serca

i

Autor: GOPR Beskidy

Problemy zdrowotne turystki w pobliżu Malinowskiej Skały. U kobiety doszły do arytmii serca

2023-03-16 13:06

GOPR-owcy z Beskidów poinformowali o kolejnym groźnym zdarzeniu, do którego doszło w ostatni weekend na górskich szlakach. W niedzielę zostali oni wezwani do pomocy kobiecie, u której wystąpiły objawy arytmii serca.

Niebezpieczny incydent na Malinowskiej Skale. Turystka doznała arytmii serca

W niedzielny poranek ok. 7:00 do CSR w Szczyrku zadzwonili turyści z prośbą o pomoc. Para miała w planie wschód słońca na Malinowskiej Skale, jednak w trakcie podejścia kobieta zaczęła odczuwać objawy arytmii, takie jak kołatanie i nierówne bicie serca.

Ratownicy z CSR udali się na miejsce najpierw samochodem terenowym, a dalej quadem na gąsienicach. Po zbadaniu parametrów, turystyka została przetransportowana do Szczyrku i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który w karetce wykonał dalszą diagnostykę.Jak ustalili ratownicy górscy w trakcie prowadzonych przez siebie czynności, u kobiety nigdy wcześniej nie występowały podobne objawy.

GOPR-owcy podkreślają również, że turyści byli dobrze wyposażeni na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej i dysponowali między innymi płachtą ratunkową.

W warunkach zimowych ogrzewacze i folia NRC to mały bagaż, który np. w sytuacji awaryjnej lub podczas oczekiwania na pomoc, może znacznie wpłynąć na Wasze bezpieczeństwo i komfort termiczny

- informują GOPR-owcy, apelując do turystów o zadbanie o odpowiednie wyposażenie podczas górskich wypraw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE