Prawie 30 interwencji strażackich na terenie powiatu bielskiego. Powodem silny wiatr

2023-03-14 9:24
Prawie 30 interwencji strażackich na terenie powiatu bielskiego. Powodem silny wiatr
Autor: OSP Rudzica

Pracowitą noc mają za sobą strażacy z powiatu bielskiego. 13 marca oraz w nocy z poniedziałek na wtorek podjęli blisko 30 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru w całym powiecie. Chociaż doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń, żaden z mieszkańców powiatu nie odniósł w nich obrażeń.

Jak informuje oficer prasowy PSP w Bielsku-Białej, mł. bryg. mgr inż. Patrycja Pokrzywa, zdecydowana większość interwencji podjętych w ciągu ostatnich godzin przez strażaków z powiatu bielskiego dotyczyła działań związanych z usuwaniem konarów i powalonych drzew z powierzchni dróg, a także zabezpieczaniem uszkodzonych przewodów elektrycznych. Strażacy interweniowali również przy dwóch groźnie wyglądających zderzeniach drogowych. 

Po trzeciej w nocy samochód osobowy marki Audi A4 uderzył w drzewo leżące na jezdni na ulicy Strumieńskiej w Rudzicy. Kierowca nie został ranny. Strażacy pocięli i usunęli drzewo z jezdni. Podobna sytuacja miała miejsce w Mazańcowicach, gdzie konar drzewa spadł na jadący samochód, w wyniku czego uszkodzony został dach oraz została zbita tylna szyba. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej.

- relacjonuje Pokrzywa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE