Pożar w Sopotni WIelkiej. Niemal doszczętnie spłonęło poddasze domu rodzinnego

i

Autor: OSP Sopotnia Wielka

Pożar w Sopotni WIelkiej. Spaleniu uległo poddasze domu rodzinnego

2023-02-25 12:31

Dzisiaj (25.02) w godzinach porannych doszło do groźnie wyglądającego pożaru w Sopotni Wielkiej. Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł ran.

Jak informują na swoim Facebooku strażacy z OSP w Sopotni Wielkiej, do pożaru doszło kilka minut przed godziną 9:00. Ogniem zajęło się poddasze budynku w pobliżu popularnego wodospadu.

Jak poinformował Tomasz Kołodziej, rzecznik PSP w Żywcu, w chwili pożaru w budynku przebywały 3 osoby. Na szczęście zdążyły one opuścić jego wnętrze jeszcze przed przyjazdem służb, w efekcie czego nie odniosły one żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia spaliło się poddasze budynku, co widać m.in. na udostępnionych przez OSP w Sopotni Wielkiej fotografiach (znajdziecie je w naszej galerii). Działania strażackie pozwoliły jednak powstrzymać ogień, zanim ten przedostał się do znajdujących piętro niżej pomieszczeń mieszkalnych.

W kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej, z ogniem walczyło 7 zastępów strażackich - po dwie z PSP w Żywcu i OSP w Jeleśni oraz po jednym z OSP w Sopotni Wielkiej, Sopotni Małej i Krzyżowej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze oficjalnie znane. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że pożar mogła spowodować awaria instalacji elektrycznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE