Poszukiwany niepełnosprawny umysłowo 26 latek ze Świnnej odnaleziony. Przeszedł pieszo 50 kilometrów

2021-09-16 14:35
mieszkanie Świnnej odnaleziony
Autor: GOPR Beskidy

Beskidzka Grupa GOPR prowadziliła poszukiwania 26-letniego mieszkańca Świnnej, który w poniedziałek w godzinach porannych wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Z zebranego wywiadu wynikało, że pomimo niepełnosprawności umysłowej, bardzo często w towarzystwie brata lub rodziny chodził na górskie wycieczki. Miał bardzo dobrą kondycję fizyczną, jednak słabą orientację w terenie. Krótkie wycieczki odbywał także samodzielnie w rejonie zamieszkania.

 Rodzina oczekując jego powrotu prowadziła poszukiwania na własną rękę, ostatecznie poprosiła  o pomoc GOPR, zgłaszając jednocześnie zaginięcie Policji.

Początkowo poszukiwania były prowadzone przez ratowników GB GOPR w rejonie Przyłękowa, Świnnej, Juszczyny oraz w kierunku Słowianki, Romanki i Hali Lipowskiej. Przygotowywano scenariusz dalszych działań rozszerzając obszar poszukiwań.

Dzięki publikacjom w mediach, ratownicy otrzymali wiele telefonów z informacjami, które dawały nadzieję na szczęśliwe zakończenie poszukiwań. Dziękujemy za tak liczny odzew- piszą na swoim fb beskidzccy goprowcy! Kluczowe  okazało się zgłoszenie ze Schronisko PTTK na Hali Krupowej, gdzie udało się zlokalizować osobę odpowiadającą rysopisowi poszukiwanego. 

Informację potwierdzili ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy ewakuowali mężczyznę z Hali Krupowej. 26-latek odnalazł się cały i zdrowy, ponad 50 km od miejsca zamieszkania. W wyprawie udział wzięło blisko 40 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE