Ponad 350 km szlaków turystycznych, zabytkowa karczma, największy wodospad w Beskidach, liczne zajęcia artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury- to propozycja na lato Gminy Jeleśnia.

2020-06-23 16:42 Agata Chmielowska
wystawa w GOKu w Jeleśni
Autor: Agata Chmielowska

Gminny Ośrodek Kultury na czas wakacji przygotował specjalną ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych. - Nikt u nas nudzić się nie będzie -zapewnia Grażyna Patera, dyrektor placówki. Od wielu lat w każdy wtorek w Gok-u odbywają się warsztaty bibułkarskie. Panie za pomocą kolorowych bibułek wyczarowują prawdziwe arcydzieła: róże, lilie, maki, stokrotki, bukiety wielkie i zupełnie miniaturowe, przepiękne wieńce i wianki. Zaplanowaliśmy również warsztaty decoupage i malowania na szkle-zaprasza dyrektor Gok-u.

Gmina Jeleśnia jest żywą skarbnicą dawnych tradycji i folkloru. Kultura ludowa zaklęta w miejscach, ludziach i starych obyczajach jest tam  ciągle żywa dzięki aktywnie działającym lokalnym artystom. Tworzenie kwiatów z bibułki, to jedna z form kultywowania tych tradycji. W trakcie wakacji można będzie bliżej poznać technikę tworzenia bibułkowych dekoracji. Zajęcia w tygodniu odbywają się w Gminnym Centrum Kultury, a w weekendy pokaz kunsztu bibułkarek można podziwiać w Starej Karczmie w Jeleśni. 

Warto również  zobaczyć  technikę tworzenie  ludowych drewnianych zabawek. Małżeństwo Marian i Wiesława Łoboz  również prezentują je w Starej Karczmie w Jeleśni. Ich prace można podziwiać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury. Twórcy dawnych zabawek  wykonują  przede wszystkim koniki, karuzelki, „klepoki”, ale także bryczki, wozy drabiniaste, kołyski, taczki. Do dotychczasowego asortymentu zabawkarskiego Marian dołożył konia ze skrzydłami – pegaza, konia na biegunach, na kółkach, kaczki, jelonki.

Będąc w Gminie Jeleśnia warto odwiedzić w Korbielowie Muzeum Motóra. Znaleźć tam można wiele unikatowych eksponatów motorów okresu PRL-u. W Sopotni Wielkiej możecie wziąć udział w "misji kosmicznej" Stowarzyszenia Polaris , a w Krzyżowej zwiedzić schrony bojowe z okresu II wojny światowej. Na turystów czeka też  ponad 350 km szlaków turystycznych i schroniska na Miziowej, Rysiance i Lipowej. Więcej informacji o atrakcjach turystycznych, sportowych  i kulturalnych znajdziecie na www.jelesnia.pl

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.