Pomoc potrzebna od zaraz. Mały Wiktorek z Węgierskiej Górki cierpiący na rdzeniowy zanik mięśni czyli SMA potrzebuje najdroższego leku świata

2021-01-09 19:48
Lokalna społeczność pomaga małemu Wiktorkowi
Autor: Fundacja SięPomaga

Z pomocą ruszyli dobrzy ludzie z Żywiecczyzny, którzy zorganizowali zbiórkę w internecie. Jest zbiórka, licytacje w sieci i bardzo mało czasu na zebranie ponad 9 milionów złotych

- Jak przyznaje Paulina Kupczak - jedna z organizatorek pomocy - mamy bardzo mało czasu, a w tym przypadku to tylko trzy i pół kilograma. Już teraz mały Wiktorek waży ponad dziesięć kilogramów.

W przypadku tej choroby terapia genowa musi zostać podana przed przekroczeniem 13,5 kilograma wagi dziecka - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

- Jedna z form pomocy dla Małego Wojownika, to internetowa zbiórka ale ci którzy chcą pomóc - mogą także zajrzeć na grupę licytacyjną na fb - bo tam prawdziwe skarby, których często nie da się wycenić - dodaje.

- Tu każdy może coś wystawić. Mamy przeróżne drobiazgi - od ubranek dziecięcych, zabawek po domowe przetwory… Sporą popularnością cieszy się czas - mamy sporo ofert polegających na oddawaniu własnego czasu… Ktoś proponuje mycie okien, ktoś wyprasuje stertę prania, ktoś inny z chęcią skosi na wiosnę trawnik czy popilnuje dzieci - wszystko po to, by wspólnie nieść pomoc - tłumaczy pani Paulina.

Najważniejsze, że każda złotówka z licytacji wyląduje na koncie zbiórki dla małego Wiktorka Szczechowiaka. Zajrzyjcie i wybierzcie coś dla siebie, lub zaoferujcie… bo każdy może pomóc.

Lokalna społeczność pomaga małemu Wiktorkowi z Węgierskiej Górki. Jest mało czasu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE