Policyjna aplikacja pomoże na drodze. Omijaj korki z policją

2020-06-24 22:18 Katarzyna Graboń
Policyjna aplikacja pomoże w trasie
Autor: KPP w Żywcu

Nowa policyjna aplikacja, która może przydać się kierowcom. Komenda Wojewódzka w Katowicach - jako pierwsza w kraju udostępniła informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego

- Zaletą tego rozwiązania jest to, że natychmiast można dowiedzieć się, co zajmie kierowcy więcej czasu - stanie w korku czy objazd - wyjaśnia aspirant sztabowy Mirosława Piątek - oficer prasowy żywieckiej policji.
- Informacje w tej aplikacji będą zamieszczać policjanci bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia. Dlatego to pozwoli użytkownikom na szybkie ustalenie, czy mniej czasu stracimy w korku, czy może warto wybrać objazd - dodaje rzeczniczka.
To jednak nie koniec udogodnień. Dodatkowo, kolejna aplikacja „historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych” pozwoli na sprawdzenie miejsc i odcinków dróg, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. To rozwiązanie może przydać się samorządom - przyznaje Mirosława Piątek.
- Ta natomiast aplikacja pozwoli na sprawdzenie miejsc i rejonów na drogach, gdzie dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego właśnie może ona stanowić cenne narzędzie dla instytucji samorządowych i zarządców dróg - dodaje nasza rozmówczyni.
Te nowoczesne rozwiązania powstały w ramach projektu pn. „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego - Śląska Policja bliżej społeczeństwa”. Więcej informacji - znajdziecie pod internetowym adresem policja.orsip.pl 

Nowe policyjne aplikacje
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.