Policjanci  z Gilowic zatrzymali włamywacza. Trwają poszukiwania wspólników przestępcy

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Gilowic zatrzymali włamywacza. Trwają poszukiwania wspólników przestępcy

2023-02-14 15:18

W sobotę 11 lutego na posterunek policji w Gilowicach (pow. żywiecki) trafił 33-letni mężczyzna, który pod koniec ubiegłego roku włamał się do jednego z domków letniskowych na terenie miejscowości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, jednak policjanci nie zakończyli jeszcze śledztwa.

Włamywacz z Gilowic aresztowany. Ukradł przedmioty warte kilkanaście tysięcy zł

Do włamania na terenie Gilowic doszło w grudniu ubiegłego roku. Jego sprawca dostał się do środka domku letniskowego, a następnie skradł sprzęt elektroniczny, AGD oraz wyposażenie wnętrza. Według właściciela nieruchomości, zrabowane przez złodzieja dobra miały wartość około 12 tysięcy złotych.

Dni wolności włamywacza dobiegły końca w sobotę 11 lutego, kiedy to został on zatrzymany przez policjantów z Gilowic. Prowadzący sprawę mundurowi na podstawie zabezpieczonych śladów oraz przesłuchań ustalili, że za włamaniem może stać 33-letni mężczyzna. Ich podejrzenia okazały się słuszne, a włamywacz trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie czynności związanych z zatrzymaniem przestępcy, mundurowi odzyskali część skradzionych przez niego przedmiotów, które wkrótce zostaną przekazane prawowitemu właścicielowi.

Policjanci szukają wspólników 33-latka

Jak się okazało, sobotnie zatrzymanie włamywacza nie kończy jeszcze policyjnego śledztwa. W trakcie dotychczasowych działań mundurowi odkryli bowiem, że 33-latek nie dokonał włamania samodzielnie. W chwili obecnej trwają czynności związane z zatrzymaniem i postawieniem zarzutów kolejnym sprawcom. Policjanci zapowiadają, że pozostali przestępcy zostaną już wkrótce namierzeni.

Na koniec wróćmy jeszcze na chwilę do zatrzymanego 33-latka.Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE