Policjanci z Cieszyna przejęli dużą ilość dopalaczy. Ich posiadaczowi grożą 3 lata więzienia

i

Autor: Policja Cieszyn

Policjanci z Cieszyna przejęli dużą ilość dopalaczy. Ich posiadaczowi grożą 3 lata więzienia

2023-03-15 10:38

Kryminalni z Cieszyna przejęli blisko 80 gramów nielegalnych substancji. Ich posiadaczem okazał się 44-latek czasowo przebywający na terenie powiatu cieszyńskiego. Mężczyźnie postawiono już zarzuty, został też objęty policyjnym dozorem.

44-latek w rękach policji z powiatu cieszyńskiego. Miał przy sobie dużą ilość dopalaczy

Jak informuje KPP w Cieszynie, w wyniku pracy operacyjnej, kryminalni wytypowali przebywającego na terenie powiatu cieszyńskiego mężczyznę, który może posiadać dopalacze. Został on zatrzymany w Kończycach Wielkich. Szybko okazało się, że podejrzenia mundurowych były słuszne.

Zatrzymanym był 44-latek nie posiadający stałego meldunku na terenie Polski. W trakcie przeprowadzonej kontroli policyjnej zdenerwowany mężczyzna przyznał. że posiada przy sobie kilka gram dopalaczy. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci pojechali sprawdzić miejsce jego tymczasowego pokoju. Mundurowi znów trafili w "10-tkę", bowiem w łóżku znajdującym się w wynajmowanym przez 44-latka pokoju znaleziono 80 gram substancji psychoaktywnej. Według szacunków policji, taka ilość dopalaczy umożliwiała przygotowanie około 250 działek dilerskich.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych- za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator wydał wobec podejrzanego nakaz informowania o zmianie miejsce pobytu, zakaz opuszczania terenu powiatu oraz zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

- informują policjanci z Cieszyna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE