Polacy zagłosowali. W całym kraju do urn udało się blisko 64 procent ponad uprawnionych do głosowania

2020-06-29 17:36 Katarzyna Graboń
Polacy zagłosowali
Autor: pixabay

Według danych Krajowego Biura Wyborczego - na Żywiecczyźnie frekwencja wyniosła 66,87%. Najchętniej głosowali mieszkańcy gminy Koszarawa - tam swój głos oddało blisko 77 procent uprawnionych - to najlepszy wynik nie tylko w powiecie, ale i województwie śląskim

Najmniejszą aktywnością w powiecie żywieckim wykazali się mieszkańcy gminy Rajcza. Tam z prawa wyborczego skorzystało ponad 62% uprawnionych.

W niedzielnych wyborach - w powiecie żywieckim zwyciężył Andrzej Duda uzyskując 55,56% głosów. Zagłosowało na niego ponad 44 tysiące 800 mieszkańców powiatu. Drugi był Rafał Trzaskowski z wynikiem 21,4% głosów. Trzeci wynik na Żywiecczyźnie uzyskał Szymon Hołownia - na którego zagłosowało ponad 9 tysięcy osób.

Z wysokiej frekwencji w mieście - cieszy się burmistrz Żywca - Antoni Szlagor. - 67,15 - to frekwencja w naszym mieście. Taki wysoki wynik świadczy o odpowiedzialności naszych mieszkańców, o ich postawie obywatelskiej… Bez względu na to, kto jak głosował - cieszę się, że mieszkańcy nie pozostali bierni - dodaje w rozmowie z Radiem Eska.


W samym mieście - różnica między faworytami była już nieco mniejsza. Andrzej Duda - otrzymał 6 891 głosów, zaś Rafał Trzaskowski 5 234. W drugiej turze wyborców o fotel prezydenta RP ubiegać się będzie właśnie Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.


Polacy do urn kolejny raz pójdą 12-go lipca.

Wysoka frekwencja w Żywcu - mówi burmistrz Antoni Szlagor
Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.