Akcacjowa doczeka się remontu

i

Autor: Katarzyna Graboń

Pół miliona na drogę

2020-12-16 8:31

Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie wyremontowana droga łącząca kilka sołectw

Gmina Czernichów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pół miliona złotych na modernizację ulicy Akacjowej, która prowadzi na cmentarz w Międzybrodziu Żywieckim. To jeden z ośmiu wniosków, które napisała gmina. -To dla nas bardzo ważna droga - wyjaśnia wójt Czernichowa - Barbara Kos-Harat.

Będziemy mogli poprawić odwodnienie i nawierzchnię, zabezpieczyć skarpę. Było to dla nas bardzo ważne zadanie, dlatego cieszymy się, że otrzymaliśmy te pieniądze.

Jak dodaje pani wójt - remont tej drogi był niezbędny. -Nasze tereny są trudne, więc bardzo się cieszymy, że będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców w tym miejscu.

Kilka lat temu droga została nadwyrężona - był tam wypadek, a ciężarówka oparła się o bariery energochłonne. - korpus drogi został nieco naruszony. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc te pieniądze spożytkujemy i to bardzo szybko - dodaje Barbara Kos-Harat.

Już niedługo, bo w styczniu ruszyć mają prace projektowe. Droga powinna być gotowa na przełomie 2021 i 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Rządowe pieniądze na drogę
Ile zarabiają Polacy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE