Geoportal

i

Autor: Starostwo Bielskie

Podbeskidzki Portal Informacji Przestrzennej. Zagłosuj na projekt z naszego regionu

2023-02-07 15:52

Czy jest to inwestycja z perspektywą? Do 10 lutego trwa głosowanie w konkursie, w którym znalazł się projekt prowadzony przez powiat bielski. Dzięki wartemu ponad 42 mln zł projektowi mieszkańcy naszego regionu mogą więcej spraw geodezyjnych załatwiać przez internet.

Geodezyjne e-usługi nie mają tajemnic przed geodetami, rzeczoznawcami majątkowymi, czy projektantami. Dzięki zrealizowanemu projektowi, wśród odbiorców powiatowego Geoportalu jest coraz więcej samych mieszkańców, którzy chcą np. kupić/sprzedać działkę. Bez udziału urzędnika można kupić i pobrać niektóre dokumenty np. mapy. Warto wiedzieć, że wniosek składany przez jest szybciej realizowany, bo trafia bezpośrednio do wydziału geodezyjno-kartograficznego bielskiego starostwa. Aby skorzystać z geodezyjnych e-usług wystarczy wejść na stronę internetową powiatu bielskiego i „zjechać” na sam dół strony, gdzie znajduje się ikona.

- mówi Magdalena Fritz ze Starostwa Powiatowego w Bielsku- Białej (posłuchaj poniżej )

Jak dodaje nasza rozmówczyni, , większe możliwości to efekt realizacji dużego, kilkuletniego projektu, którego liderem był powiat bielski. Uczestniczyło w nim w sumie 7 samorządów. Były to także: miasto Bielsko-Biała, powiat cieszyński, miasto Cieszyn, miasto Czechowice-Dziedzice, powiat żywiecki oraz województwo śląskie. Koszt całego projektu to ponad 42 mln zł, z czego ponad 35,5 mln pochodziło ze środków unijnych. Efektem jest powstanie Podbeskidzkiego Portalu Informacji Przestrzennej. Mieszkańcy mogą z jednego miejsca swobodnie przechodzić do zasobów geodezyjnych konkretnych samorządów. Wystarczy połączenie z Internetem.

Konkurs Polskiej Agencji Prasowej „Inwestycja z perspektywą”” 2023 dotyczy inwestycji samorządowych, zrealizowanych dzięki środkom unijnym. Aby zagłosować na projekt powiatu bielskiego „Podniesienie jakości, dostępności oraz zwiększenie wykorzystania zasobów mapowych subregionu woj. śląskiego” wystarczy wejść w poniższego linka i oddać głos:

https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa/kategoria/inwestycja-z-perspektywa/bielski-powiat-podniesienie

posłuchaj ; Magdalena Fritz ze starostwa powiatowego w Bielsku Białej o Podbeskidzkim Portal Informacji Przestrzennej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE