Pierwsza w powiecie żywieckim wrzutnia książek stanęła w Lipowej. Dowiedz się jak działa

2021-03-26 14:50
wrzutnia w Lipowej
Autor: Biblioteka Lipowa

Wrzutnia książek stanęła przed lipowską biblioteką. Kadra Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej zachęca do korzystania z nowej formy zwrotu książek. To idealne rozwiązanie zwłaszcza na czas pandemii. To pierwsza powiecie Żywieckim wrzutnia na książki! Nie mogło na niej zabraknąć Lipowskiej Śliwki Bronki, która zdobi wrzutnię i przypomina, że warto sięgać po dobre książki!

Przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowej pojawiła się nowość – wrzutnia książek (inaczej trezor biblioteczny). Wrzutnia służy do oddawania wypożyczonych wcześniej w bibliotece książek. Co ważne – czynna jest ona całą dobę, dzięki czemu czytelnicy, którzy z jakiś powodów nie mogą pojawić się w instytucji w godzinach jej pracy, mogą zwrócić książkę, nie martwiąc się o przekroczenie terminu jej wypożyczenia. Książki można zwracać także w dni, kiedy biblioteka jest nieczynna, np. w weekendy. Wrzucone do trezora książki, zostaną wykreślone z karty czytelnika najpóźniej w następny dzień pracy biblioteki.

- W czasie pandemii wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut – pozwala czytelnikom na bezkontaktowy zwrot zbiorów. Do wrzutni można zwracać zarówno ksiązki wypożyczone w bibliotece w Lipowej jak i te wypożyczone w filiach w Twardorzeczce i Leśnej -wyjaśnia dyrektor placówki Sylwia Wróbel ( posłuchaj poniżej)

Wrzutnia zaopatrzona jest w specjalny system, dzięki któremu oddawana książka nie ulegnie zniszczeniu. Ześlizg do książek jest tak wyprofilowany, aby książki delikatnie się po nim zsuwały, trafiając do specjalnego wózka na książki, zamontowanego w środku. W wózku znajduje się specjalne, miękkie dno, zawieszone na sprężynach.

Lipowska wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut. Jej grafika nawiązuje do miejsca, w którym stanął trezor. Lipowska Śliwka Bronka pozuje na tle Skrzycznego, najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sylwia Wróbel dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej o pierwszej w powiecie żywieckim wrzutni dla książek
Gazem po oczach za brak maseczki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE