Pediatria w szpitalu w Cieszynie zawieszona do końca czerwca

i

Autor: Szpital Śląski w Cieszynie

Ochrona zdrowia

Pediatria w szpitalu w Cieszynie zawieszona do końca czerwca

Szpital Śląski w Cieszynie poinformował, że zawieszenie działalności oddziału pediatrycznego zostanie przedłużone - aż do końca czerwca. Przypomnijmy, że oddział ten nie działa od początku 2023 roku.

Cieszyn: oddział pediatrii wciąż zawieszony

Dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie poinformowała, w oficjalnym komunikacie udostępnionym na stronie internetowej, że zawieszenie działalności oddziału pedriatycznego zostało przedłużone do 30 czerwca 2023 roku. Oddział nie działa już od początku tego roku.

- Placówka otrzymała na to zgodę wojewody śląskiego – dowiedziała się w czwartek, 30 marca, Polska Agencja Prasowa od rzecznik szpitala Ewy Herman.

Najbliższe szpitale, w których mali pacjenci znajdą pomoc, to:

  • Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz
  • Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach.

Przypomnijmy, że cieszyński szpital zawieszał już działania pediatrii w sierpniu 2021 roku. Ówczesnym powodem był już również brak personelu.

- Przepraszamy za utrudnienia. Mamy jednak nadzieję, że są one przejściowe. Zapewniamy, że nie ustajemy w staraniach, aby jak najszybciej wznowić działalność oddziału - zapewniają władze szpitala w Cieszynie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE