Ostatnio posprzątali blisko 100 kilometrów szlaków w Beskidzie Żywieckim i znieśli z gór ponad 2 tony śmieci

2021-10-14 19:50
Ruszą w góry, aby posprzatać szlaki
Autor: FB Czyste Beskidy

Ponieważ pogoda dopisuje – nie zwalniają - społecznicy z grupy Czyste Beskidy zapraszają, by iść z nimi na Rysiankę...

Formuła wydarzenia jest bardzo prosta - najpierw spacerkiem na Rysiankę, tam ekologiczne warsztaty i poczęstunek. Potem rękawiczki i worki w dłoń i w drodze powrotnej sprzątanie - zapewnia Rafał Bałaś zapalony biegacz górski z ekipy Czyste Beskidy

- Chcemy tym wydarzeniem zachęcić lokalną społeczność do zrobienia czegoś wspólnie, spotkać się w niedzielne popołudnie przy ognisku, dowiedzieć się czegoś o ekologii, a także później po tym spotkaniu prostu wspólnie posprzątać lasy schodząc w doliny - wyjaśnia.

Ale to nie koniec pracowitego weekendu. Ekipa zaprasza też już sobotę na plogging - czyli połączenie biegania ze sprzątaniem okolicy.

- W sobotę zapraszamy więc tych, którzy w góry wyruszają... pobiegać. Dlatego spotykamy się o 10.00 w Korbielowie i... robimy trening... lecimy na Pilsko. Potem schodząc w dół zabieramy worki i sprzątamy szlak - tłumaczy Rafał Bałaś.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o weekendowym sprzątaniu - szukajcie w mediach społecznościowych pod hasłem - chodźcie z nami na Rysiankę i Czyste Beskidy.

Partnerem akcji jest fundacja Banku PeKao S.A.

W góry - by posprzątać. Dołączycie?
W formie 24: dieta sportowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE