Odwołali Bieg Przemytników

2020-05-14 12:17
Nie pobiegną w tym roku
Autor: Fundacja Dobry Widok

Charytatywny Bieg Przemytników - odwołany. Impreza która miała wspierać lokalne cele społeczne - nie odbędzie się w tym roku

W niedzielę 31maja w Krzyżówkach miał się odbyć I Bieg Przemytników. Do zorganizowania pierwszej edycji wydarzenia przygotowywała się Fundacja Dobry Widok z Jeleśni.  Trasa biegu miała przebiegać śladami dawnego szlaku handlowego łączącego Żywiecczyznę z Orawą.

- Przygotowania szły pełną parą, ale nasze plany pokrzyżował wirus - przyznaje Magdalena Waligóra - prezes Fundacji Dobry Widok.

W związku z sytuacją która panuje - podjęliśmy decyzję o odwołaniu biegu w tym roku. Przepisy prawne nie pozwalają nam na organizację tak dużych imprez. Nie możemy pobiec w tym roku, ale czasu nie zmarnujemy - zapowiada szefowa fundacji.

- Oczywiście nie była to dla nas łatwa decyzja, ale traktujemy to jako dodatkowy czas na przygotowania, i mamy nadzieję, że w przyszłym roku - również końcem maja wystartujemy ze zdwojoną siłą - dodaje.

Bieg miał być nie tylko wydarzeniem sportowym, ale i szansą na poznanie i promocję cennych inicjatyw społecznych z Żywiecczyzny. Każdy z zawodników miał zadeklarować, który z lokalnych celów będzie wspierał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE