Nowa mapa Żywiecczyzny. Najnowsze informacje i niezbędnik dla turysty

2020-05-20 11:13 Katarzyna Graboń
Nowa mapa dla turystów
Autor: Starostwo Powiatowe Żywiec

Na mapie zaktualizowane zostały drogi, szlaki turystyczne, rowerowe, konne a także trasy dydaktyczne. Na odwrocie znajduje się informator teleadresowy oraz turystyczny zawierający największe atrakcje Żywiecczyzny

Jest już dostępna nowa mapa turystyczna Powiatu Żywieckiego. Najnowsze wydanie to nie tylko zaktualizowane szlaki i trasy turystyczne, ale i najnowsze informacje o atrakcjach turystycznych Żywiecczyzny. - Poprzednią mapę wydaliśmy jeszcze w 2011 roku - przyznaje Mirosław Dziergas dyrektor Wydziału Turystyki Żywieckiego Starostwa. - Już najwyższy czas by zaktualizować te mapę i wzbogacić ją o nowe zdjęcia oraz brakujące informacje dotyczące szlaków turystycznych, rowerowych czy konnych - tłumaczy.
Warto też zwrócić uwagę na rewers mapy, gdzie zamieszczony jest opis atrakcji turystycznych regionu. - Można tam sprawdzić, co ciekawego można na Żywiecczyźnie zobaczyć i zwiedzić - przekonuje dyrektor Wydziału Turystyki żywieckiego starostwa.
Co ważne, mapa zawiera także informator teleadresowy, który zawiera ważne dla turystów telefony do schronisk i informacji turystycznych oraz telefony alarmowe.
Mapa ma być rozprowadzana głównie na targach turystycznych oraz imprezach promocyjnych powiatu. Dostępna będzie także w punktach Informacji Turystycznej oraz w Wydziale Turystyki.
Najnowsza mapa wydrukowana została w nakładzie dwóch tysięcy sztuk.
Najnowsze wydawnictwo jest dostępne bezpłatnie.

Nowa mapa atrakcji turystycznych Żywiecczyzny już jest