Nocny pościg za kłusownikami . . . Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej w akcji

2021-09-08 19:11
nocna akcja strażników
Autor: SSR Żywiec

Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Żywiec podczas nocnego patrolu górskich rzek dostali informację od zatroskanego wędkarza o dwóch mężczyznach zachowujących się podejrzanie. Jak się później okazało podczas obserwacji, jeden z mężczyzn poławiał ryby i od razu je uśmiercał, następnie przekazywał ryby koledze, a ten chował je w torbie.

Z informacji uzyskanych od wędkarza, który był naocznym świadkiem zdarzenia oraz z obserwacji strażników wynikało, że wspomniany wędkarz uśmiercił trzy ryby. Nie czekając dłużej, aby nie dopuścić do dalszego pustoszenia wód strażnicy przystąpili do kontroli.

Na widok strażników jeden z mężczyzn zaczął uciekać razem z rybami, a drugi zaczął oddalać się w przeciwnym kierunku. Podczas ucieczki  kłusownik  wrzucił ryby do wody. Strażnicy podjęli za nim  pościg. Jeden ze strażników nie zastanawiając się ani chwili, wskoczył za rybami do wody zaliczając "wlewkę". Niestety spory nurt pozwolił na wyciągnięcie tylko jednego z trzech pstrągów. Wielkość ryb oscylowała w granicach 20 centymetrów. Potwierdził to zatrzymany kłusownik.

Na uwagę zasługuje fakt, że na miejscu zdarzenia jeden z mężczyzn  zostawił dwójkę dzieci w wieku ok 8 lat, a sam rzucił się do ucieczki. Wspomniany Pan łącznie dopuścił się sześciokrotnego złamania prawa. Na miejsce został wezwany patrol Policji, który biorąc pod uwagę ilość nieprawidłowości postanowił skierować sprawę do sądu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE