Nie będzie barwnych korowodów i występów w żywieckim amfiteatrze. Tydzień Kultury Beskidzkiej odwołany

2020-05-15 15:11
TKB
Autor: Lucjusz Cykarski /MCK Żywiec

Taka decyzja zapadła na posiedzeniu komitetu organizacyjnego największej imprezy folklorystycznej w Beskidach. Organizowanie imprez masowych w okresie pandemii jest nimożliwe dlatego formuła TKB w tym roku będzie zmieniona. NIe będzie tradycyjnych występów zespołów folklorystycznych w amfitearze "pod Grojcem " -wyjaśnia Marek Regel dyrktor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu

 Nie  będzie również  barwnego korowodu wykonawców z dalekich zakątków Polski i Świata maszerującego ulicami naszego miasta.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to wielkie święto, na które zjeżdżały co roku tysiące uczestników oraz tłumy widzów. To ogromny cios dla organizatorów imprezy z kilkudiesięcioletnią tradycją i dla jej wielbicieli.  Żywiec jednak się nie poddaje i przygotowuje plan zastępczy-wyjaśnia Marek Regel. Część wydarzeń, które wcześniej odbywały się na żywieckim rynku miałby zostać przeniesione do parku Habsburgów. Tam, jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, miałby odbyć się kiermasz sztuki  ludowej, warsztaty folklorystyczne czy  występy kapeli góralskich.  Decyzje w sprawie organizacji miasteczka folkloru w żywieckim Parku Habsburgów zapadną w połowie czerwca.

Część wydarzeń związanych z TKB odbywać się będzie również w internecie. Będą organizowane  we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej oraz  Ośrodkami Kultury w Wiśle, Szczyrku, Makowie  Podhalańskim i Oświęcimiu. Szczegóły tych działań są w trakcie uzgadniania. 

TKB Odwołane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE