Najpiękniejsza bramka 2022 roku padła w Bielsku-Białej. Zdobył ją zawodnik amp futbolu. Ten gol jest po prostu niesamowity!

i

Autor: Amp Futbol Polska

Najpiękniejsza bramka 2022 roku padła w Bielsku-Białej. Zdobył ją zawodnik amp futbolu. Ten gol jest po prostu niesamowity!

2023-02-28 9:04

Wczoraj odbyła się gala FIFA Award 2022. Wśród największych piłkarskich gwiazd nie zabrakło polskiego akcentu. I nie mówimy tu o Robercie Lewandowskim, a o 33-letnim ampfutboliście Marcinie Oleksym, który zdobył nagrodę im. Ferenca Puskasa przyznawaną autorowi najpiękniejszej bramki roku. Polak w pokonanym boju pozostawił światowe gwiazdy.

Najpiękniejszy gol 2022 roku padł w Bielsku-Białym

Marcin Oleksy jest ampfutbolistą grającym dla Warty Poznań. 16 marca 2022 roku jego drużyna przyjechała do Bielska-Białej na turniej organizowany przez SP Kuloodpornych Bielsko-Biała. W trakcie rywalizacji rozgrywającej się na stadionie przy ul. Młyńskiej, doszło do spotkania Warty ze Stalą Mielec. Ekwilibrystyczne nożyce, którymi w tym meczu popisał się Oleksy zachwyciły zgromadzoną na stadionie publiczność, a film przedstawiający bramkę szybko obiegł cały świat, robiąc furorę u piłkarskich kibiców. Urodę tej bramki można opisywać na wiele sposobów, jednak nic nie równa się z możliwością zobaczenia jej na własne oczy. Zobaczcie samy.

Nagroda odebrana z rąk włoskiej legendy

Dzięki zdobytej przez siebie bramce, Marcin Oleksy miał okazję spotkać wielu piłkarzy ze światowego topu. Nagrodę wręczył mu legendarny włoski napastnik AleAlessandro Del Piero, a jeszcze przez galą polski zawodnik wykonał pamiątkowe zdjęcie z pozostałą dwójką nominowanych - Brazylijczykiem Richarlisonem i Francuzem Payetem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE