Najnowszy spot promocyjny Bielska-Białej obejrzało już ponad milion osób. Film wkrótce powalczy o międzynarodową nagrodę

i

Autor: Kadr z filmu "Bielsko- Biała - miasto od zawsze dla ludzi"

Najnowszy spot promocyjny Bielska-Białej obejrzało już ponad milion osób. Film wkrótce powalczy o międzynarodową nagrodę

2023-03-14 13:40

To już pewnego rodzaju tradycja, że filmy promujące Bielsko-Białą cieszą się popularnością wśród internautów. Nie inaczej stało się też z najnowszym spotem tego typu. Jak poinformował na swoim Facebooku jej reżyser, Tomasz Walczak, produkcję "Bielsko-Biała – miasto od zawsze dla ludzi" obejrzało już przeszło milion osób.

Film o Bielsku-Białej bije rekordy popularności

Premiera filmu "Bielsko-Biała - miasto zawsze dla ludzi" obyła się 16 lutego podczas gali rozdania Ikarów. Film został tego samego dnia udostępniony na Facebooku prezydenta miasta, Jacka Klimaszewskiego, a kolejnego dnia trafił na serwis Youtube. W niedzielę 12 marca, jego reżyser Tomasz Walczak poinformował, że produkcja przekroczyła magiczną granicę i została odtworzona już milion razy.

W swoim poście Walczak poinformował również, że spot został nominowany do nagrody przyznawanej w trakcie festiwalu International Tourism Film Festival Africa i już na początku maja powalczy o główne wyróżnienie. Finałowa gala odbędzie się w dniach 2-5 w Kapsztadzie, a więc stolicy RPA.

"To miejsce zawsze było inspiracją"

To słowa wypowiedziane przez starszego mężczyznę, pełniącego rolę głównego bohatera i jednocześnie narratora filmu. W trakcie jego opowieści, widz jest zapraszany na spacer po najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątkach miasta. Spot prezentuje ujęcia z takich lokalizacji jak Pałacyk Alfreda Michla, Zamek Książąt Sułkowskich, Teatr Polski czy Teatr Lalek Banialuka.

Nie zabrakło również odwołania do współczesnych atrakcji miasta, które podkreślają zmianę, jaką na przestrzeni ostatnich lat zaszła w Bielsku-Białej. W filmiku zaprezentowano efektowne kadry z tras Enduro Trails na Szyndzielni, a także panoramę okolic miasta z lotu ptaka. Jeżeli jeszcze nie widzieliście filmu, koniecznie nadróbcie zaległości, oglądając go poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE