Na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy powstaje nowoczesne Centrum Ekologiczne. Prace na finiszu

2020-07-06 10:50 Katarzyna Graboń
Nowe Centrum Edukacji Ekologicznej prawie gotowe
Autor: ZSAiO w Żywcu

Centrum Edukacji Ekologicznej Arka to jeden z największych projektów ekologicznych w województwie śląskim

Powiat Żywiecki przystąpił do jednego z największych w województwie śląskim projektów dotyczących bioróżnorodności. Przedsięwzięcie polega na utworzeniu Centrum Ekologicznego Arka na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy.
- Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, a wartość całego zadania to prawie 5 milionów złotych - wyjaśnia wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.
- Na przestrzeni ponad 7,5 hektara powstaje cały kompleks obiektów edukacyjnych, ale również ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych - wyjaśnia wicestarosta. - Po uruchomieniu Centrum będzie dostępne nie tylko dla zorganizowanych grup uczniów i studentów, ale także dla wszystkich mieszkańców Żywiecczyzny, którzy będą chcieli zobaczyć nowoczesne ścieżki oraz budynki nowego centrum edukacyjnego.
Koordynatorem projektu jest Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. W najbliższych tygodniach planowane są już odbiory ścieżek dydaktycznych oraz odrestaurowanego najpiękniejszego zabytkowego budynku z 1907 r. budynku „Pod Głową Konia” w którym powstanie nowoczesne centrum multimedialne. Będą tam organizowane warsztaty, zajęcia i pokazy w ramach działalności centrum.

Nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej w Żywcu Moszczanicy