Muzeum Miejskie w Żywcu znowu otwarte

2020-05-12 9:48
Muzeum czeka na zwiedzających
Autor: Muzeum Miejskie w Żywcu

Po blisko dwóch miesiącach można zwiedzać ekspozycje. Wystawy przygotowane

Od dziś Muzeum Miejskie w Żywcu, po blisko dwumiesięcznej przerwie, wznawia swoją działalność. - Bardzo się cieszymy, że znowu możemy przyjmować gości - przyznaje Dorota Firlej - kustosz muzeum. - Zapraszamy na nasze ekspozycje stałe i czasowe. Czekają na państwa ekspozycje historyczne, archeologiczne oraz etnograficzne. Wszystkie wystawy zostały odpowiednio przygotowane i w bezpieczny sposób będziecie państwo mogli poruszać się po salach i oglądać nasze zbiory - zaprasza Dorota Firlej.


Muzeum wprowadza nowe - promocyjne ceny biletów, a także zmienia godziny dla zwiedzających. Żywieckie zbiory można oglądać codziennie między 10.00 a 15.00, a od najbliższego weekendu od 10.00-16.00.


- Jesteśmy przygotowani, by nasi goście mogli podziwiać nasze zbiory nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie - zapewnia Dorota Firlej.
Już w kasie będzie można skorzystać ze środków dezynfekcyjnych. Są one także przygotowane na każdej kondygnacji i na każdej wystawie, która udostępniona zostaje zwiedzającym.


Jak zapowiada kustosz - turyści będą musieli także zachować bezpieczny dystans między sobą. Do ich dyspozycji będą także elektroniczne przewodniki.

Muzeum czeka na turystów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE