Możesz zostać świętym Mikołajem… Pomóż ucieszyć potrzebujące dzieci

2020-11-17 13:58 Katarzyna Graboń
Ruszyła zbiórka dla najmłodszych
Autor: pixabay

Ruszyła właśnie zbiórka prezentów dla dzieci z podżywieckiej Świnnej

Zostań świętym Mikołajem. To coroczna dobroczynna akcja gminnego ośrodka kultury w Świnnej oraz Towarzystwa Aktywności Społecznej „Zwyczajni”, do której przyłączyć może się każdy - chodzi o to by sprawdzić radość najbardziej potrzebującym dzieciakom - mówi dyrektor goku w Świnnej.

- Wystarczy do specjalnych koszy, które rozłożyliśmy w kilku miejscowych sklepach - wrzucić coś, co ucieszy najmłodszych. Słodycze, zabawki… wszystko to, co wywoła uśmiech na ich dziecięcych twarzach - wyjaśnia nasz rozmówca.

Już przygotowana jest lista ponad pięćdziesięciu dzieci, do których mają trafić upominki.

Tym razem nie będzie jednak tradycyjnego mikołajkowego spotkania - wszystko przez koronawirusa… - Mikołaj i w tym roku nie zawiedzie - zapewniają jego pomocnicy spod żywca.

- Do tej pory zapraszaliśmy dzieci do nas, do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie wpadał święty z upominkami, mieliśmy też występy teatralne dla najmłodszych… teraz będzie trochę inaczej - wyjaśnia Mieczysław Krzak.

- Kiedyś, dawno temu - u nas Mikołaj jeździł z wizytą do najmłodszych, tym razem - ponieważ ma sporo pracy, a i dystans społeczny musi zachować… - przyjedzie, zadzwoni na dzwonek, zostawi prezent i zniknie, by ucieszyć kolejne dzieci - zdradza nasz rozmówca.

Zbiórka prezentów potrwa do drugiego grudnia. Kosze do których można wrzucać upominki rozlokowane są na terenie całej gminy. Zawsze możecie też podrzucić je do GOK-u, tam będą wiedzieć, co z nimi zrobić.

Pomóż Świętemu pomagać - mówi Mieczysław Krzak z GOK-u w Świnnej
Mimo epidemii bydgoskie lodowisko Torbyd działa bez zmian