Miejskie Centrum Kultury w Żywcu realizuje program “Kultura w sieci”. Zajęcia artystyczne, warsztaty ruchowe czy taneczne - wszystko to przeniosło się do sieci

2020-07-28 22:17 Katarzyna Graboń
MCK w sieci
Autor: Teatr K

Dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury zajęcia mogą trwać. Kultura w sieci ma się dobrze

- Uzyskaliśmy 42 tysiące złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury, dzięki któremu możemy od czerwca realizować nie tylko warsztaty online ale i filmy instruktażowe. Choć wymagało to od nas sporych zmian, to dla nas szansa - wyjaśnia Aneta Brasse - koordynatorka projektu.

- Byliśmy przyzwyczajeni do spotykania się z naszymi uczestnikami na żywo, to najlepszy sposób działania - dodaje. - Musieliśmy przeorganizować naszą pracę, pracę instruktorów z działań na żywo, do których do tej pory wszyscy byliśmy przyzwyczajeni i przenieść tę działalność do sieci. Stworzyliśmy więc platformę do warsztatów online z uczestnikami oraz nagraliśmy filmy instruktażowe.

- Zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, a nawet taneczne - w internecie - to spore wyzwanie, ale warto - przekonuje nasza rozmówczyni. - To dla nas szansa, by uczestnikom zajęć nie urwał się kontakt z warsztatami, które funkcjonowały z powodzeniem do tej pory. To także okazja, by z zajęć mogły skorzystać też nowe osoby - wyjaśnia.

Program zajęć online oraz wszystkie filmy instruktażowe znaleźć można na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury. Projekt realizowany ma być do końca października.

Żywiecki MCK w sieci