Lokalny konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Klub MCK Globik/Senior+ działający od lat w żywieckiej dzielnicy Sporysz może pochwalić się konkursem, który - ze względu na pandemię - zyskał na popularności

2021-01-08 16:54 Katarzyna Graboń

Spłynęło ponad trzysta dwadzieścia prac! Chodzi o zorganizowany jeszcze w grudniu - konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży oraz seniorów - o tematyce świątecznej.

- Chcieliśmy sprawdzić jaki wizerunek świętego Mikołaja kojarzą najmłodsi, a seniorom dać okazję do wykazania się ich plastycznymi umiejętnościami w tworzeniu ozdób świątecznych - wyjaśnia Anna Maślanka, kierowniczka klubu. - Szczególnie uaktywnili się właśnie seniorzy - dodaje.

- Spłynęły do nas prace wykonane przeróżną techniką: było malarstwo, ale nie zabrakło też i rękodzieła. Seniorzy przesyłali fotografie wykonanych przez siebie stroików i ozdób choinkowych - jury miało nie lada wyzwanie, by dokonać oceny tych pięknych prac - komentuje nasza rozmówczyni.

Organizatorów zaskoczyła nie tylko frekwencja uczestników konkursu.

Na uwagę zasługuje też fakt, że konkurs, w którym spodziewać można było się zasięgu raczej lokalnego, zachęcił do twórczej pracy osoby z całego kraju.

- Prace otrzymaliśmy z Wrocławia, Lublina, z Żor, a nawet Gdańska - nie kryje zaskoczenia pani Anna.

Nagrody już trafiają pocztą do laureatów. Jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna - w Globiku zostanie zorganizowana wystawa i warsztaty o tematyce świątecznej, choć to, zapewne dopiero pod koniec tego roku…

Chcenie zobaczyć te cuda - zerknijcie do naszej galerii. Z protokołem z obrad jury artyści mogą zapoznać się na www.mck.zywiec.pl w zakładce konkursy.