Konkurs rozstrzygnięty. Najmłodsi mieszkańcy żywieckiego mini zoo mają już imiona [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-07 10:56

Żywieckie mini zoo ma dwóch nowych mieszkańców. Niedawno urodziły się tam dwie małe kozy, które dumnie będą nosić imiona Beskidzkich Szczytów: Rysianka i Pilsko. Takie imiona wybrali internauci w specjalnie przygotowanym konkursie. O szczegółach czytajcie na beskidy.eska.pl.

Znamy już imiona nowych, najmłodszych mieszkańców żywieckiego mini zoo.

– W internetowym konkursie ogłoszonym przez Miejskie Centrum Ekologiczne – zwyciężyły imiona – Rysianka i Pilsko. – Nie było łatwo, bo konkurencja była spora – przyznaje Justyna Hul z Centrum Ekologicznego.


- Bardzo się cieszymy, że nasz konkurs cieszył się tak dużą popularnością. Wśród imion, które najczęściej wybierali internauci były : Duduś i Balbinka, Janusz i Grażyna czy Aisha i Ahmed. Walka była zacięta, ale ostatecznie zwyciężyły Rysianka i Pilsko – wyjaśnia.

 

- Imiona doskonale pasują do naszych małych mieszkańców – przyznaje kierownik stajni miejskiej – Dawid Błoński.


- Pilsko jest bardzo spokojny, Rysianka jest taka bardziej zadziorna. Teraz nie mają specjalnych potrzeb z naszej strony. Wszystko co najlepsze mają w mleku mamy. Naszym zadaniem jest teraz właśnie dbać o mamę naszych maleństw, by miała sporo pokarmu - tłumaczy. 


Rysianka i Pilsko mają dopiero niecałe trzy tygodnie. Maluchy dołączyły właśnie do blisko trzystu stałych mieszkańców żywieckiego mini zoo. Całą zwierzęcą gromadę odwiedzać można codziennie – oprócz poniedziałku – od 9 do 17.30.

Kózki z żywieckiego mini zoo mają już imiona. Zobaczcie wideo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE