Klasa z wojskowym patronatem

2020-05-10 22:43
Klasy z patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej
Autor: FB ZSAiO w Żywcu

Edukacja wojskowa w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy to spora szansa. Klasy z patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej

Żywieckie Starostwo powiatowe już po raz czwarty zostało ujęte w pilotażowym programie prowadzonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach naboru do certyfikowanych klas wojskowych mundurowych.
- To program, który starostwo realizuje poprzez Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy - wyjaśnia wicestarosta żywiecki - Stanisław Kucharczyk.


- Głównym elementem nauki w tym trybie - w ramach patronatu ministerialnego - jest zrealizowanie w ciągu dwóch lat 185 godzin lekcyjnych innowacyjnej edukacji wojskowej - tłumaczy.
- Uczniowie, którzy zdecydują się na naukę w klasie wojskowej mogą liczyć na pewne korzyści już po zakończeniu edukacji. Można wnioskować o odbycie skróconej służby przygotowawczej dla ochotników. Jest również możliwość, aby absolwenci, którzy są zainteresowani naborem do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej - mają określone preferencje przy naborze - dodaje starosta.


Po zakończeniu edukacji w klasie wojskowej oraz zdaniu matury - absolwenci pragnący kontynuować naukę na uczelniach wojskowych mają zagwarantowane przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach. - Uczniowie tacy otrzymują dodatkowe punkty podczas rozmów kwalifikacyjnych - zaznacza nasz rozmówca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE