Gratka dla kinomaniaków. Pierwszy przegląd filmów Stanleya Kubricka pod hasłem „Odyseja 2020” do zobaczenia w kinach Instytucji Filmowej Silesia na Śląsku, ale i w Żywcu

2020-07-23 13:23 Katarzyna Graboń
Kultowe Lśnienie w żywieckim Janosiku
Autor: Kino Janosik

To wszystko z okazji rocznicy urodzin wybitnego reżysera. Gdyby żył, 26 lipca obchodziłby swoje 92 urodziny

- Rocznica urodzin wybitnego reżysera, nie jest jednak jedynym powodem organizacji wydarzenia - przekonuje Grzegorz Jagosz z żywieckiego kina Janosik
- Zauważyliśmy, że w sieci, jedną z najczęściej pojawiających się grafik komentujących stan pandemii i ciągłego zagrożenia były kadry właśnie z filmów Kubricka. Dlatego zdecydowaliśmy, by pokazać jego najwybitniejsze dzieło czyli „Lśnienie” - horror na podstawie prozy Stephena Kinga z 1980 roku - wyjaśnia.
Obraz będzie można zobaczyć w żywieckim Janosiku w najbliższą niedzielę o 20-tej. Najważniejsze z obrazów można także zobaczyć w Katowicach oraz Raciborzu od 25-go do 28-go lipca.
Choć jedyne żywieckie kino wznowiło swoje projekcje ponad miesiąc temu, wciąż jednak konieczne jest noszenie maseczek w obiekcie. Obowiązuje także limit wolnych miejsc dla widzów. - Obecnie możemy zaprosić tylko 80 osób - zaznacza nasz rozmówca. -Ale dzięki temu zapewniamy też bezpieczne odległości na sali kinowej, więc miłośnicy kina mogą w komfortowych warunkach oglądać filmy na dużym ekranie - przekonuje.
- Oczywiście nasza sala po każdym seansie jest wietrzona oraz dezynfekowana - zapewnia. - Co ważne, ze względu na obowiązujące wciąż restrykcje, nie można u nas obecnie kupić przekąsek i napojów. Delektować można się jednak sztuką filmową na najwyższym poziomie - dodaje z uśmiechem Grzegorz Jagosz.

Jedyny taki pokaz w Żywcu. Kultowe "Lśnienie" już w niedzielę - mówi Grzegorz Jagosz
Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.