Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy czynny tylko do końca czerwca. Władze Gminy podjęły decyzję o jego likwidacji [AUDIO]

2020-06-04 14:40
GOK Łękawica
Autor: GOK Łekawica

Tadeusz Tomiczek wójt gminy Łękawica uspokaja mieszkańców. - "Zamknięcie GOK-u nie wiąże się z zaprzestaniem działalności kulturalnej w naszej gminie. Mogę zapewnić osoby, które żyją i interesują się kulturą, stowarzyszenia i organizacje z terenu gminy, że nic się nie zmieni. W Referacie Organizacyjnym Urzędu Gminy w Łękawicy powstaną stanowiska do spraw kultury.

-Te osoby, które będą tam pracowały, wcześniej pracowały w Gminnym Ośrodku Kultury, a więc znają potrzeby i zakres prac, z którym się będą musieli zmierzyć. My też jesteśmy przygotowani i damy z siebie 100 procent po to, aby mieszkańcy w żaden sposób nie odczuli, że coś jest nie tak-wyjaśnia Tadeusz Tomiczek.

Co wpłynęło na decyzje likwidacji Gminnego Ośrodka Kultury w Łękawicy? Wójt Tomiczek, mówi że konieczność oszczędzania.

-Koszt utrzymania samorządów i nowe zadania, które są na nas nakładane, to są  ogromne obciążenia. To są obciążenia rzędu setek tysięcy złotych coraz nowych zobowiązań, gdzie samorządy muszą to udźwignąć. Każdy samorząd  szuka oszczędności. My akurat widzimy, że w tym kierunku możemy zaoszczędzić. Takie czasy, trzeba oszczędzać. Te oszczędności, które się pojawią zawsze będą spożytkowane na nowe drogi, nowe odwodnienia. Na te inwestycje, które są oczekiwane przez moich mieszkańców - tłumaczy wójt Łękawicy.

A oszczędzać można np. ograniczając zatrudnienie.  1 lipca na emeryturę przechodzi Wanda Bąk, obecna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łękawicy. Po likwidacji GOK-u, jako odrębnej jednostki, takie stanowisko nie będzie już potrzebne.

Posłuchaj :Tadeusz Tomiczek wójt Gminy Łękawica o likwidacji Gminnego Ośrodka Kultury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE