Ekstremalny półmaraton wystartuje z Perły Beskidów. Miłośnicy biegania w górach spotkają się już w najbliższą sobotę w "Dolinie Zimnika"

2021-10-12 11:24
Półmaraton Górski w Lipowej
Autor: UG Lipowa

W sobotę, 16 października, o godz. 10, na pierwszym parkingu w Dolinie Zimnika w Gminie Lipowa, wystartuje Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Trasa tego wydarzenia biegnie przez Perłę Beskidów, czyli Dolinę Zimnika i dalej piękną trasą na Skrzycznę od strony Gminy Lipowa. Jest to mniej znana, a bardzo urokliwa trasa turystyczna na Skrzyczne, która idealnie nadaje się również do biegania.

-Zapraszamy wszystkich na godzinę 10.00 w sobotę do Doliny Zimnika gdzie wystartuje ekstremalny półmaraton górski o puchar starosty powiatu żywieckiego. Zawonicy pobiegną malowniczą trasą na Skrzyczne -informuje Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa. ( posłuchaj poniżej)

 Termin: 16 października 2021 r. (sobota)

Miejsce: Gmina Lipowa „Dolina Zimnika”

Organizator: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Żywcu, Gmina Lipowa, Nadleśnictwo Węgierska Górka (przy współpracy z Nadleśnictwem Ujsoły oraz Nadleśnictwem Sucha)

Trasa: ok. 22 km, START i META przy parkingu k. Hotelu „Zimnik Luksus Natury” w Lipowej. Trasa prowadzi na szczyt Skrzycznego.Punkty nawadniania będą umieszczone na 5, 10 i 15 km trasy.

Pakiet dla zawodnika uczestniczącego w biegu: numer startowy, pamiątkowa koszulka, medal, dwudaniowy posiłek z deserem, kawą lub herbatą woda i napoje izotoniczne bez ograniczeń.

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00; do biura zawodów można się zgłaszać już od godz. 8:00.

Nagrody: Pula nagród wynosi 8 000 złotych (atrakcyjne nagrody rzeczowe) + 2 000 złotych (nagrody pieniężne losowane 10 razy po 200 złotych dla osób, które nic nie zdobyły) ufundowane przez Wójta Gminy Lipowa.Sponsor główny: GAZ SystemWydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE